Nahoru
Vysvědčení se blíží!
Za jak dlouho?
Celý článek

Hlubočka válí v ABAKU

Skokan Abaku

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

naše letošní premiéra v Abaku byla jedna velká jízda . Průběžně jsem Vás informovala o vývoji hry a aktuálních výsledcích, které byly dechberoucí . Za pár měsíců účasti v této matematické hře podávalo výborné aritmetické výsledky čím dál více hráčů.

K 15.5. proběhlo vyhodnocení celorepublikové Abaku ligy škol, kde jsme se umístili na skvělém 11. místě z 363 zaregistrovaných škol .

Na konci května proběhlo v Praze mistrovství České republiky jednotlivců a týmů v Abaku, na které jsou pozvány pouze nejúspěšnější školy z žebříčku Abaku ligy. Naši školu reprezentovali Dan Grupač, Daria Malytska a Jiří Horváth. V obrovské konkurenci povětšinou starších žáků dokázali statečně zabojovat a v několika soubojích zvítězit, což je dovedlo k zisku výborného  14. místa. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy .

Na závěr sezóny nás čekalo ještě další milé překvapení - pozvání na vyhlášení nejlepších škol v Abaku v našem městě, které proběhlo 27.6. v DDM za přítomnosti zástupce ústeckého magistrátu z odboru školství, kultury a sportu.

Naše škola získala nejen fantastické 2. místo , ale také titul “ Skokan Abaku” , který byl mimořádně udělen za výjimečné množství spočítaných příkladů v určitém soutěžním období. S těmito úspěchy je spojen i finanční dar škole ve výši 20. 000 Kč od města Ústí nad Labem, jež hru podporovalo, za což velice děkujeme.

Milí žáci, na tomto famózním úspěchu má podíl každý z Vás, který si zkusil hru zahrát, každý, kdo se k ní opakovaně vracel, každý, kdo se rozhodl překonávat své limity.

Jsme na Vás moc pyšní, že i díky této aktivitě děláte skvělé jméno naší škole a děkujeme Vám za to .

Děkujeme také všem rodinným příslušníkům, kteří děti ve hře podporují - bez Vás by to nešlo .

Děkuji vedení školy, že podporuje aktivity pro rozvoj dětí v této oblasti.

Moc děkuji všem učitelům, jež Vás pro hru nadchli, zejména paním učitelkám Reissigové a Stárkové, které parádně rozjely hru na druhém stupni . Děkuji svým čtvrťáčkům ve 4.B, Abaku benjamínkům, kteří začali stavět aritmetický žebříček, jež nakonec, díky aktivitě Vás všech, dorostl až do neskutečných výšin.

První ročník na naší škole máme u konce, Abaku ale můžete trénovat dál i přes prázdniny .

Už teď se moc těším, až s letošními zkušenostmi v září rozjedeme ročník další .

Přeji všem krásné prázdniny.

Mgr. Šárka Stumpfová

Kalendář akcí

Naši partneři

Jak se k nám dostanete

close
Tato webová stránka používá cookies
Tato webová stránka používá nezbytné technické cookies pro zajištění správné funkcionality webu. Dále může web používat cookies pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely.
Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.
Nastavení cookies
Tyto webové stránky využívají cookies pro zajištění správné funkcionality webu, pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely. Zde můžete přijmout či odmítnout některé druhy cookies, které nejsou nezbytné pro základní funkcionalitu webu. Svůj souhlas můžete kdykoliv v budoucnu odebrat či znovu udělit.
Základní technické cookies
Tyto cookies jsou nutné pro základní funkcionalitu webu. Patří sem například přihlašování uživatelů, nebo uložení informací o souhlasu s ostatními cookies.
Analytické cookies
Analytické cookies ANONYMNĚ ukládají data o pohybu na stránkách, stráveném času u jednotlivých stránek apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies sledují návštívené stránky uživatele a jsou využívané k cílené reklamě u služeb jako je např. Facebook, Seznam nebo Google.