Holky před zraky televize vybojovaly stříbrné medaile

Do třetice všeho skvělého. Žačky naší školy se znovu probojovaly na závěrečný turnaj, kde je zastavil až ve finále favorizovaný Zlín.

Dlouhá cesta ke stříbrným medailím na MČR začala v okresním finále, kde se družstvo ZŠ Hluboké prezentovalo svou dominancí a soupeřkám nedalo šanci. Podobně tomu bylo i na krajském finále, kde jsme přemohli bez větších problémů Teplice.

Nastal okamžik pravdy, republiková kvalifikace, která umí být zrádná. Vedení školy zajistilo děvčatům maximální pohodlí v podobě cesty mikrobusem a cesta za vytouženým postupem mohla začít. V Chebu si dívky snadno poradily s výběrem Prahy a čekal je domácí výběr. Dramatická podívaná skončila po posledním hvizdu naším triumfem a finálová brána byla otevřena.

Závěrečný turnaj se konal ve Velké Bystřici a finále, kam se naše dívky prokousaly, snímaly kamery České televize. Okamžik slávy si všechny včetně paní učitelky a trenérky v jedné osobě užily. Zlín, který byl před finálem favoritem, potvrdil, že to umí a podruhé z posledních tří let vystoupal na první místo.

Složení výběru: T. Dokonalová - K. Neumanová, A. Záhrubská, V. Schüllerová, E. Kopáčová, L. Sůrová, S. Behenská, M. Mrvišová, A. Kábelová, A. Landovská.

Trenérka: Běla Besserová